Informace

Vytisknout článek

Martin Raška a Jan Kurdík excelovali na konferenci CPX 360


Rozhovor s Martinem Raškou, který na konferenci Check Point CPX 360 spolu s Janem Kurdíkem zvítězili v soutěži Cyber Range (hacking challenge), kde v týmu Defenders bránili fiktivní infrastrukturu na firewallu Check Point. V článku najdete rovněž odkazy na záznamy hlavních prezentací.

Konference Check Point CPX 360 se uskutečnila ve dnech 18.-21. února 2019 ve Vídni a naši specialisté pro řešení Check Point byli nejen u toho, ale navíc zaznamenali výrazný úspěch v podobě vítězství v soutěži Cyber Range. Položili jsme proto Martinu Raškovi několik otázek:

Co je konference CPX 360, kdy a kde se konala?
Je jedna největších bezpečnostní konferencí, kterou pořádá firma Check Point pro své partnery a zákazníky. Každý rok v únoru se jí účastní až čtyři tisíce lidí jak v Evropě, tak i v Americe či Asii. Na jeden týden jsou naplánovány novinky, přenášky, workshopy i interaktivní hry.

Co vás tam nejvíce zaujalo?
Celý program konference byl výborně sestavený, s řadou skvělých prezentací. Zaujala mě interaktivní soutěž s názvem Cyber Range a dále jako zpestření programu ukázka a možnost vyzkoušení páčení reálných zámků.

O čem byla ta soutěž, jak probíhala a jaké byly její výsledky?
Soutěž probíhala přímo v prostorách Expa a její smysl byl v tom, že jeden tým červených (Hackers) útočí a druhý tým modrých (Defenders) brání smyšlenou infrastrukturu na firewallu Check Point. Dostali jsme na místě zadání, notebooky, časový limit a hurá do práce. S kolegou Janem Kurdíkem a jedním francouzským inženýrem jsme utvořili modrý tým. Výsledek nás velmi mile překvapil, protože se nám podařilo přes těžkopádný začátek soutěž vyhrát a dosáhnout nejvyššího skóre bez použití jediné nápovědy.Díky za rozhovor a gratulujeme Martinovi a Honzovi k úspěšné reprezentaci Arrow a vítězství v soutěži Cyber Range na konferenci Check Point CPX 360.


Více informací o konferenci CPX 360:


Jiří Bednář, 26. března 2019