Informace

Vytisknout článek

Check Point zveřejnil zprávu „Cyber Attack Trends: 2018 Mid-Year Report“


Tisková zpráva


Check Point zveřejnil zprávu „Cyber Attack Trends: 2018 Mid-Year Report“, podle které kyberzločinci agresivně útočí na organizace malwarem těžícím kryptoměny, a snaží se tak maximalizovat nelegální toky svých příjmů. Zároveň stále častěji vidíme i útoky na cloudové infrastruktury.

„V první polovině letošního roku jsme viděli, že pokračuje trend z konce roku 2017. Kyberzločinci se snažili využívat škodlivých kódů těžících kryptoměny a maximalizovat příjmy. Viděli jsme také stále více sofistikovaných útoků na cloudové infrastruktury a multiplatformní prostředí. Tyto multivektorové, rychlé, masivní útoky 5. generace jsou stále častější a organizace potřebují nasadit vícevrstvou kyberbezpečnostní strategii, která pomůže ochránit jejich sítě a data,“ říká Daniel Šafář, Country Manager CZR regionu ve společnosti Check Point.

Klíčové malwarové trendy v 1. polovině roku 2018

    · Škodlivé kódy těžící kryptoměny se vyvíjí

    · Hackeři stále častěji cílí na cloud

    · Vzestup multiplatformových útoků

    · Mobilní malware se šíří prostřednictvím dodavatelského řetězceVíce informací najdete v přiložené tiskové zprávě a v reportu.

Pokud budete mít nějaké dotazy, neváhejte kontaktovat Arrow team.

Příloha-soubor:

cyber-attach-trends-mid-year-report-2018.pdfcyber-attach-trends-mid-year-report-2018.pdf180829_Check_Point_malware_H1_TZ.docx180829_Check_Point_malware_H1_TZ.docx


Ingrid Zábranská, 29. srpna 2018