Informace

Vytisknout článek

Řešení Splunk pro oblast monitorování infrastruktury (IT Operations)


Splunk přináší zákazníkům komplexní pohled na jejich infrastrukturu. Díky svým řešením pro monitorování cloudu, serverů, kontejnerů a virtualizace umožňuje minimalizovat výpadky, urychluje řešení problémů, vylepšuje výkon a napomáhá snižování nákladů a zlepšení návratnosti investic.

Když selžou IT systémy, může to stát vaši organizaci víc než jen peníze. Může vás stát zákazníky, reputaci a dokonce i vaši práci. Výpadkům infrastruktury lze čelit monitorováním a měřením provozních parametrů, výkonu a odezvy důležitých aplikací a IT infrastruktury.

Řešení Splunk přináší uživatelům komplexní pohled na IT infrastrukturu, který vám usnadní zjišťování příčin výpadků. Ať již je vaše infrastruktura fyzická, virtuální nebo cloudová, software Splunk se skvěle integruje s mnoha řešeními poskytovatelů IT.Podívejme se proto blíže na možnosti monitorování cloudu, serverů, virtualizace nebo kontejnerů.


Monitorování cloudu

Uživatelům provozujícím úlohy v cloudu nabízí Splunk analytické řešení, které jim pomáhá získat přehled o cloudových nákladech a předpovědět budoucí cloudové požadavky. Toto řešení poskytuje rovněž komplexní náhled na cloudovou infrastrukturu a úlohy provozované v cloudu, monitoruje bezpečnost, pomáhá spravovat zdroje a rychleji řešit problémy.

Řešení Splunk poskytuje zákazníkům komplexní náhled ve všech fázích přechodu na cloudovou infrastrukturu. Pomáhá při správě hybridní infrastruktury – poskytuje monitorovací protředí, jakým tradiční nástroje nedisponují.

Více informací o monitorování cloudové infrastruktury


Monitorování serverů

Software Splunk poskytuje podrobný náhled na serverové aktivity a bezpečnost serverových elementů, ať již se jedná o servery v tradičních datových centrech nebo distribuovanou cloudovou infrastrukturu. Napomáhá tak předcházet výpadkům, vylepšuje návratnost investic, umožňuje optimalizovat náklady a kapacity, zrychluje řešení problémů se servery.

Více informací o monitorování serverové infrastuktury


Monitorování virtualizace

Virtualizovaná prostředí činí datová centra mnohem pružnějšími, ale tato prostředí mohou rovněž ztížit vyhledávání a řešení problémů. Software Splunk nabízí zákazníkům komplexní monitorování virtualizovaných datových center pro přední technologie hypervizorů a virtualizace desktopů a umožňuje mimo jiné korelovat virtualizační data se strojovými daty generovanými IT infrastrukturou. Díky Splunku mohou zákazníci rychleji vyhledávat a řešit problémy, optimalizovat způsob práce uživatelů a získat hybridní vizibilitu – například propojit problémy spojené s činností uživatelů či aplikací s událostmi objevujícími se na základní fyzické, virtuální nebo hybridní vrstvě infrastruktury – pro získání komplexního náhledu na celou infrastrukturu.

Více informací o monitorování virtualizační infrastuktury


Monitorování kontejnerů

Software Splunk vám pomůže sjednotit náhledy napříč kontejnerovými prostředími a celým technologickým stackem do jediného řešení. Nyní se vaši vývojáři mohou soustředit na to, co je nejdůležitější – na samotné aplikace. Řešení Splunk pro monitorování kontejnerů pomáhá zajistit, že vaše kontejnery budou dostupné a že problémy budou vyřešeny rychle a s minimálním úsilím.

Více informací o monitorování kontejnerůPotřebujete více informací?

Kontaktujte náš tým pro řešení Splunk.


Jiří Bednář, 22. října 2018